يکشنبه 4 اسفند 1398 28 جمادى الثانية 1441 23 فوریه 2020
تاریخ : سه شنبه 21 آبان 1398
کد 5

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:

سیستم ویدئوکنفرانس استانداری و فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی از راه‌اندازی سیستم ویدئوکنفرانس استانداری و فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سیستم در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، امکان برگزاری جلسات و دوره‌های آموزشی از راه دور فراهم شده است.
حمیدرضا قاسم‌زاده با بیان اینکه راه‌اندازی این سامانه در چند سال اخیر در دستور کار استانداری قرار داشت، افزود: با تجهیز فرمانداری‌ها به شبکه فیبر نوری و سایر زیرساخت‌های لازم از جمله تجهیزات کامپیوتری و همچنین تأکید استاندار آذربایجان شرقی، این سیستم در فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دفاتر ستادی استانداری راه‌اندازی شد.

وی، صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه‌ها و کاهش خطرات ناشی از تردد جاده‌ای را از جمله مزایای راه‌اندازی این سامانه عنوان کرد و گفت: با افتتاح این سامانه امکان ارتباط تصویری فرمانداران و بخشداران با مدیران ستادی استانداری در مواقع بحرانی و اضطراری نیز فراهم می‌شود.

قاسم‌زاده افزود: این سامانه با تلاش مشترک همکاران دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت و اداره کل اداری و مالی استانداری در بستر شبکه امن داخلی راه‌اندازی شده و تمام ضوابط فنی و امنیتی در آن مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس در اسفند ماه امسال، راه‌‌اندازی این سامانه نقش بسیار مهمی در تسهیل روند انتخابات و هماهنگی فرمانداران و بخشداران با ستاد انتخابات استان خواهد داشت.

معاون استاندار همچنین با بیان اینکه بهره‌برداری رسمی از این سامانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی و ارتباط تصویری با کلیه فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان و دفاتر ستادی استانداری آغاز شد، افزود: در جلسه افتتاحیه این سامانه، استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت استفاده از این ظرفیت برای هماهنگی سریع‌تر بین بخش‌های تابعه استانداری، برگزاری جلسات داخلی و استانی و برگزاری دوره‌های آموزشی تأکید کرد.