چهارشنبه 15 مرداد 1399 14 ذو الحجة 1441 5 اوت 2020
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1398
کد 7

در نشست کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی مطرح شد:

آمادگی زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی استان برای برگزاری انتخابات مجلس

آخرین وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی استان برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی بررسی شد.
رئیس ستاد انتخابات استان در این نشست با قدردانی از دست‌اندرکاران تأمین زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی شعب اخذ رأی در استان، گفت: 3053 شعبه اخذ رأی در آذربایجان شرقی پیش‌بینی شده و این استان از نظر پوشش ارتباطی شعب، وضعیت خوبی دارد.

علیار راستگو با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها موظفند امکانات خود را در اختیار برگزاری انتخابات قرار دهند، افزود: تمام امکانات موجود شعب اخذ رأی در روز انتخابات باید در اختیار مجریان انتخابات باشد.

وی با تأکید بر پیش‌بینی امکانات مورد نیاز ارتباطی در همه شعب اخذ رأی، گفت: هرگونه عملیات حفاری از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان تا پایان روند انتخابات ممنوع است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه از بررسی نقطه به نقطه تمام شعب اخذ رأی توسط فرمانداری‌های استان خبر داد و گفت: بیش از 98 درصد از نقاط تعیین‌شده برای اخذ رأی در استان، تحت پوشش شبکه ارتباطی و مخابراتی است.

فرداد تیموری افزود: در نقاط فاقد پوشش نیز تمهیدات لازم برای اجرای صحیح و سالم روند انتخابات اندیشیده شده و هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه‌های جدید احراز هویت توسط ستاد انتخابات کشور، گفت: این دستگاه‌ها به تمام شعب اخذ رأی ارسال خواهد شد و با استفاده از آن، امنیت و سرعت احراز هویت رأی‌دهندگان افزایش می‌یابد.

تیموری تأکید کرد: تمام اقدامات لازم برای پایداری شبکه‌های ارتباطی در روز انتخابات انجام شده و این شبکه‌ها در بستری امن و خارج از فضای اینترنت فعالیت خواهند کرد.

اعضای کمیته فناوری اطلاعات استان نیز در این جلسه از اقدامات انجام شده برای تأمین زیرساخت‌های ارتباطی شعب اخذ رأی گزارش دادند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 بهمن 1398
  • توسط مدیر دوم پورتال